ÇOCUĞUNUZ İLKOKULA HAZIR MI ?

Anaokulundan mezun olmaya yaklaşırken, hazırlık grubu çocuklarımızın heyecanın arttığını gözlemlemekteyiz. Ailelerde ise durum biraz daha farklı... Heyecanın yerini zaman zaman kaygılar alabilmektedir. Bu önemli başlangıçta tek hedefimiz çocuklarımızın buradan almış oldukları eğitimin üstüne yeni ve doğru adımlarla yeni başlangıçlar yapabilmelerini sağlamaktır.
🪴 Çünkü 1. sınıfta çocuklarımızın yaşayacağı tüm deneyimler ''okul ve eğitim'' kavramlarını nasıl anlamlandıracağının göstergesi olacaktır.
✏️ Bu süreçte okulumuz Rehber Öğretmeni Gülizar Gürdağ tarafından METROPOLİTAN testi uygulanmaya başlanmıştır.

📝 Metropolitan Okul Olgunluğu Testi 
69-72 ay arası tüm çocuklarımıza uygulanan “Metropolitan Okul Olgunluğu” Testi çocuklarımızın ilköğretime başlamaya hazır olup olmadığını belirlemek amacıyla yapılmaktadır.
✏️ Bu testte; Öğrencilerimizin dil gelişimi, ince-motor kas koordinasyonu, hareket becerisi, dikkat süresi, yönergeyi anlama ve uygulama, sayı ve eşleştirme becerisi gibi alanları ölçülmektedir.
🔎 Testin sonucunda elde edilen verilerle, öğrencilerin eksik olduğu alanlar belirlenir ve okula başlama dönemine kadar eksik alanların telafisi için alınacak önlemler ebeveynlerle paylaşılır.

Test

Form Gönderimi

Tamam

SOSYAL MEDYA
NUMARALARIMIZ
Anaokulu: 0312 359 67 67
İlkokul: 0312 359 67 67
Ortaokul: 0312 359 68 68
Anadolu Lisesi: 0312 359 68 68
info@yeninefeskolejleri.com
2021Tüm hakları YENİ NEFES KOLEJLERİ’ne aittir.Yeni Nefes Kolejleri, Doğu-Batı Eğitim A.Ş. Kuruluşudur.
Web Tasarım Teknobay