Farkındayız

Oyunlarda, filmlerde, çizgi filmlerde, müziklerde, sanal dünyanın tüm platformlarında gençlerimiz üzerinde oynanan oyunun farkındayız..

 

Günümüzün en az üçte birini dijital dünyada oyun oynayarak, sosyal medyada gezinerek, sohbet ederek, müzik dinleyerek, video izleyerek, dizi-film-çizgi film izleyerek, televizyon seyrederek geçiriyoruz. Bu süre içerisinde online taciz, siber zorbalık, inancımıza ve değerlerimize hakaret, şiddet ve cinsel içerikli yayınlar, internet bağımlılığı, propaganda gibi riskler ile karşı karşıyayız. Teknolojinin hayatımızın büyük bir kısmına tesir ettiği günümüzde bir fabrika bandından çıkarcasına üretilen bu yıkıcı yapımlar; içerisinde barındırdığı riskler ile gizli ya da açık bir şekilde milli, manevi ve ahlaki değerlerimizi tahrip etmeyi ve bizleri değerlerimize yabancılaştırmayı hedeflemektedir. Karşılaştığımız bu riskler ve tehlikeler özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerini olumsuz yönde etkilemektedir. Her açıdan sağlıklı bir toplumun inşa edilebilmesi için dijital dünyanın olumsuz etkilerini ortadan kaldıracak tedbirlerin alınması zorunlu hale gelmiştir. “Farkındayız” ile toplumun tüm kesimlerinde dijital dünyanın risklerine ve tehlikelerine karşı farkındalık oluşturmak için yola çıktık. Sanal dünyadaki tehlikelere karşı yürüdüğümüz bu yolda geleceğimizi ve değerlerimizi korumak adına sen de FARK ET!

 

Farkındayız seminerini vermede emeği geçen Gençlik ve Spor Uzmanı- Uzman Psikolog Sn Cemalettin Parıltı, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Sn Eylül Okay, Sınıf öğretmeni Sn Ayşegül Aydın ile Teknik Destek Uzmanı Sn Oğuz Emre Bayrak’a ve sınıf öğretmenimiz Emrullah Kurt'a şükranlarımızı sunuyoruz

 

 

 
Test

Form Gönderimi

Tamam

SOSYAL MEDYA
NUMARALARIMIZ
Anaokulu: 0312 359 67 67
İlkokul: 0312 359 67 67
Ortaokul: 0312 359 68 68
Anadolu Lisesi: 0312 359 68 68
info@yeninefeskolejleri.com
2020Tüm hakları YENİ NEFES KOLEJLERİ’ne aittir.Yeni Nefes Kolejleri, Doğu-Batı Eğitim A.Ş. Kuruluşudur.
Web Tasarım Teknobay