Güvenli İnternet Kullanımında "eSafety Label Gold" Etiketi Kazandık

Okulumuz uluslararası işbirliğiyle yürüttüğümüz  Güvenli İnternet kullanımı sağlayan ve bunu kanıtlayan Avrupa ve Türkiye'deki en seçkin okullar arasına girerek "e-Safety Label  Gold" etiketi  kazanmıştır. Bu etiket 02 Şubat 2021 yılına kadar okulumuzda kalacak olup güvenli internet kullanımına yönelik gelişmeleri yakından takip etmeye ve çalışmalarımızı en üst seviyede sürdürmeye devam edeceğiz.

eSafety Label,eğitim ve öğretim deneyiminin bir parçası olarak çevrimiçi teknolojiye güvenli erişim için güvenli ve zenginleştirici bir ortam sağlamayı amaçlayan Avrupa çapında okullar için akreditasyon ve destek hizmetidir.

ESafety Label Topluluğu 38 ülkeden yaklaşık 4.000 öğretmen ve irtibat noktasından (Eğitim Bakanlıkları, üniversiteler, Daha Güvenli İnternet Merkezleri, vb.) oluşmaktadır!

ESafety Label Topluluğu sayesinde, okullar kendi çevrimiçi güvenlik altyapılarını, politikalarını ve uygulamalarını ulusal ve uluslararası standartlara göre  düzenlerler.

 

e-Güvenlik Etiketi - nasıl doğdu?
Sürekli gelişen bir kavram olarak, eSafety veya 'çevrimiçi güvenlik' çevrimiçi kullanıcıların becerilerini, tutumlarını ve davranışlarını, eriştikleri içeriği ve içinde çalıştıkları çevrimiçi bağlamı kapsar. Okulların teknoloji kullanımını yönetme konusunda artan yardım ihtiyaçlarını kabul eden bir dizi önde gelen teknoloji şirketi ve Eğitim Bakanlığı, Avrupa Okul Ağı ile aradaki boşluğu gerçekten çok paydaşlı bir şekilde ele almak için güçlerini birleştirdi.

ESafety Label girişimi 2012 yılında bu ortak taahhütten doğmuştur.

Kurucu Paydaşlar
E-Güvenlik Etiketi çok paydaşlı bir proje olarak başlatılmıştır. Bir dizi önde gelen şirket (Kaspersky Lab, Liberty Global, Microsoft ve Telefonica) ve Avrupa Eğitim Bakanlıkları (Belçika-Flanders, İtalya ve Portekiz), okulların artan yardım ihtiyaçlarını fark ettikleri ve Avrupa Okul Ağı ile güçlerini birleştirmeye karar verdikleri için ortaya çıktı. boşluğu gidermek için. Konsorsiyum, Avusturya, Estonya ve İspanya'daki Eğitim Bakanlıkları ve eğitim kurumları aracılığıyla faaliyetlerinde desteklenmiştir ve giderek daha fazla Avrupa ülkesine yayılmaktadır.

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

SOSYAL MEDYA
NUMARALARIMIZ
Anaokulu: 0312 359 67 67
İlkokul: 0312 359 67 67
Ortaokul: 0312 359 68 68
Anadolu Lisesi: 0312 359 68 68
info@yeninefeskolejleri.com
2020Tüm hakları YENİ NEFES KOLEJLERİ’ne aittir.Yeni Nefes Kolejleri, Doğu-Batı Eğitim A.Ş. Kuruluşudur.
Web Tasarım Teknobay