Özel Yeni Nefes İlkokulu 9.E-Twinning Ulusal Konferansında

e-Twinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi(UDS) ekibi tarafından  yürütülmektedir.


e-Twinning çalışmalarıyla ; Avrupa´da okul ortaklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması,  yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa´da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması,  öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması hedeflenmiştir.Ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetlerinin bir üyesi haline gelmiştir.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında  Fransa, Yunanistan, İtalya, Arnavutluk, Litvanya, Slovenya, Romanya ile yürüttüğümüz  First Step to Coding  isimli proje 4228 proje başvurusu arasında ilk 200 proje arasına girerek Avrupa Kalite Etiketine layık görülmüştür. Bu başarımızdan dolayı, bu yıl 06-08 Aralık tarihlerinde  Antalya´da düzenlenen eTwinning Ulusal Konferansı´ na Özel yeni Nefes İlkokulu  Sınıf öğretmeni Canan Ördekçi okulumuz ve öğrencileri adına   davet edilmiştir. 

Konferansa Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Mustafa  Hakan Bücük,  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanı Sayın Muhammed Sadık Arslan, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Asaf Murat Karapınar,EğitimYayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sayın Mehmet Rüşen, eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer ,  Future Classroom Lab Türkiye Koordinatörü Sayın  Sümeyye Hatice Eral , Teach Up Türkiye Koordinatörü Sayın Ayşe Saray , Scientix Türkiye Koordinatörü Sayın Tunç Erdal Akdur, Eğitim Bilimci, Yazar Dr Özgür Bolat, akademisyenler ve 81 ilden Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmenler katıĺmıştır. 3 gün suren konferansta katılımcılar, 21.yy becerileri ve eğitim teknolojilerini konu alan atölye çalışmaları ve eğitim, panel ve çağrılı konuşmacıların konuşmalarına katılmışlardır.

Okulumuzu başarıyla temsil eden Sınıf Öğretmenimiz Canan Ördekçi’yi  ve  projeye katılan 2/A sınıfı öğrencilerimizi e –Twinning çalışmalarından dolayı  kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Test

Form Gönderimi

Tamam

SOSYAL MEDYA
NUMARALARIMIZ
Anaokulu: 0312 359 67 67
İlkokul: 0312 359 67 67
Ortaokul: 0312 359 68 68
Anadolu Lisesi: 0312 359 68 68
info@yeninefeskolejleri.com
2019Tüm hakları YENİ NEFES KOLEJLERİ’ne aittir.Yeni Nefes Kolejleri, Doğu-Batı Eğitim A.Ş. Kuruluşudur.
Web Tasarım Teknobay