Fen ve Doğa Çalışmaları

Anasayfa » Fen ve Doğa Çalışmaları

Fen ve doğa çalışmaları çocukların gelişimlerine yardım etmesi, onların hayata karşı tavırlarında değişiklikler meydana getirmesi, davranışlarını etkilemesi, ilgi alanlarını genişletmesi, onlara, daha etkili düşünme yollarını öğretmesi, problem çözme yeteneklerini geliştirmesi açısından önemlidir.

Fen ve doğa etkinlikleri öğrencilerimizin günlük hayatta gerçekleşen olayları, (yağmur, rüzgar, bitki yetiştirme vs) anlaması ve öğrenmesi için yapılan ve çok sevilen bir etkinliktir. Etkinliklerin çocukların anlayabileceği bir dille anlatarak, öğrenmenin eğlenceli ve çekici hale getirilmesi öğrencilerimizin motivasyonunu arttırarak öğrenmeye karşı merak uyandırıyoruz.

Etkinliklerle öğrencilerimizin günlük yaşamda gerçekleşen olayları, mevsimleri ve mevsimlerin özelliklerini, doğadaki devinimsel hareketleri, olayların sıralanışını, neden- sonuçlarını, olaylar arasındaki bağları deneylerle daha kolay ve daha rahat öğrenmelerini sağlıyoruz. Deneyler sırasında olaylara birebir tanıklık eden çocuklarda merak etme, öğrenme, araştırma ve soru sorma isteği artarak. Fen ve doğa etkinlikleri sayesinde çevreye ve doğaya karşı daha duyarlı olur ve sorumluluk duygularını geliştiriyoruz.

 

1