Kurucu Mesajı

Anasayfa » Kurucu Mesajı

Sevgili Öğrenciler, kıymetli Veliler,

Özel Yeni Nefes Koleji; hızla değişen ve birkaç yıl sonrası bile zor tahmin edilebilen dünyamızda; ayakta kalabilen, öğrenen, sorgulayan, sorumluluk alan gençler yetiştirmeyi hedef olarak seçmiştir. Günümüz çocukları, bizden farklı düşünmekte, teknolojik gelişmeler ve dijital mucizelerle birlikte büyümektedirler. Okulumuzda eğitim gören çocuklarımızı bu doğrultuda geleceğe hazırlamaktadır.

Günümüzdeki değişimlere ayak uydurarak, Türkiye’nin geleceği olan gençleri yetiştirirken, biz eğitimcilerin de kendisini sürekli olarak geliştirmesini ve tazelemesini öngörmektedir. Bunun ışığında, eğitimde önce insan ve kalite yaklaşımıyla büyüdük ve geliştik. Bu şekilde takdir edilmek bizleri daha da kamçılamakta ve teşvik etmektedir. Bu teşvik ve inançla, özellikle uyguladığımız eğitim sistemimizle Özel Yeni Nefes Koleji öğrencisinin başarısın daha da arttırdığını ve arttıracağına şüphemiz yoktur.

Unutulmamalıdır ki okullar eğitim ve öğretim kurumlarıdır, öğrenci okulunda başarıyı hedeflerken sadece sınav başarısına odaklanmamalıdır, Milli Eğitim Bakanlığı temel kanunlarına uygun bir hedef kültürle donatılmış olan Özel Yeni Nefes Koleji’nde öğrenciler bu doğrultuda eğitim alırlar. Bu nedenle öğrencisinin bir fert olarak yetişmesini, vatanına, ailesine, kendisine nasıl faydalı olabileceğini de anlamasını ve kavramasını sağlamak zorundadır.

Çıktığımız bu uzun ve zorlu yolda Özel Yeni Nefes Koleji olarak sürekli kendini yenileyerek ulaştığı her hedeften sonra yeni hedeflere yelken açarak hedeflediği noktaya doğru koşacaktır.

En derin saygılarımla

Rabia Ezgi KARADAŞ
Kurucu Temsilcisi

1