eTwinning Resfebe Kumbaram

eTwinning Resfebe Kumbaram

‘Resim’ ve ‘Alfabe’ kelimelerinden türetilmiş olan Resfebe harf, rakam ve resimleri bir arada kullanarak bir kelimeyi yeniden oluşturmaya çalıştığımız zeka oyunudur. Bir eTwinning projesi olan Resfebe Kumbaram projesi ile öğrencilerimize yeni kelimeleri keşfetmeleri  ,resfebe okuryazarı olmaları, Türkçeyi etkili ve düzgün kullanmalarını hedeflenmiştir.Proje 11 ortakla yürütülmüştür.Projede Trabzon ,Elazığ ,Ankara, İstanbul,Nevşehir, Azerbaycan dan okullar katılmış.

Resfebe Kumbaram projesi okulumuz adına 4/A sınıfı öğrencileri ve öğretmeni Canan Ördekçi rehberliğinde eğitim öğretim dönemi boyunca yürütülmüş ve öğrencilerimiz sene boyunca her ay farklı konularda resfebe çalışmaları yapmıştır.Bu proje öğrenciler tarafından ilgiyle takip edilmiştir. Öğrencilerimiz proje sonunda proje çalışmalarından oluşan sanal sergi ve proje ortakları ile ortaya çıkan illerimizin resfebelerinden oluşan Türkiye haritası final ürünü öğrencilerimizi projeye verdikleri katkıları ,çabalarını göstermektedir.

Her ay yapılan çalışmalar özetle şu başlıklarda toplanmıştır; Serbest çalışmalar, eşanlamlı, eşsesli ,zıtanlamlı kelimelerin resfebesi, takvim aylarımız, Mevlana’nın 7 Öğüdü çalışması, Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı çalışması, Çanakkale, adımız aile üyelerimizin adı, çeşitli deyimler ,atasözleri, bölgelerimiz illerimiz, şehrim, okulum, etwinning günü gibi pek çok kelimelerin resfebesi öğrenciler tarafından hazırlanmıştır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

1