Keçiören Kodluyor

Keçiören Kodluyor

Yeni Nefes Kolejleri Keçiören Kodluyor Çalıştayında

Keçiören’ de gönüllü öğretmenlerin bir araya gelmesiyle başlayan Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden de tam destek alan “Keçiören Kodluyor Projesi” ne okulumuzda dahil oldu. Okulumuz adına Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz de çalıştayda görev aldı.

HAYDİ KEÇİÖREN KODLA (CODEWEEK2018)

Erken çocuklukta kodlama eğitimi ile çocukların aritmetik ve dijital okuryazarlık gelişimleri desteklenir. Dijital çağda doğan çocukların dijital makinelere ve hayat tarzına uyum sağlamaları bir önceki nesle göre daha kolaydır. Bu uyum sağlama durumu ise 21. Yüzyıl becerileri kavramı altında toplanır.

Çocuklara erken yaştan itibaren algoritma mantığı ile programlama eğitimi verildiğinde; sistematik düşünme, eleştirel düşünme ve problem çözebilme, hata ayıklama, olaylar arasında ilişki kurabilme, esneklik ve uyum, sorumluluk ve üretkenlik gibi becerileri edinir.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN AHLAK, KÜLTÜR VE EĞİTİMDE ETKİN KULLANILMASI

Dijital ortamdaki ve medya ortamındaki pek çok faydalı kullanım alanı ve içeriğin yanı sıra, olumsuz birçok içerikle karşılaşmak da mümkündür. Bu nedenle çocuklar için nitelikli bir dijital medya okuryazarlığı, içinde bulunduğumuz çağın olmazsa olmazları arasında kabul edilebilir.

Dijital medya okuryazarlığının artması bilgiyi daha iyi değerlendirmelerine ve işlemelerini sağlar. Okuryazarlık, kullanılan birçok teknolojik gereçle eğlendirici, öğretici bir şekilde uygulanabilir ve öğrenmek daha kolay bir hale getirilebilir. Öğretilecek grubun çeşitliliği de öğretim biçiminin oluşumunda önem arz etmektedir.

İnternet bir kaynak havuzu haline geliyor. Bu havuzun içerisinde boğulmadan doğru bilgiye ulaşmak ise teknoloji ve bilgi okuryazarlığından geçiyor. Dahası bu yeni sürekli değişen dünya, sizden sürekli üretmenizi daha önemlisi yeni şeyler üretmenizi ve bu değişime ayak uydurmanızı bekliyor. Bu yüzden inovasyon becerileri geleceğin bireylerinin sahip olması gereken olmazsa olmaz bir yeteneği olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

1