Ana Dilim Servetimdir eTwinning Projesi

Ana Dilim Servetimdir eTwinning Projesi

Azerbaycan ve Türkiye katılımlı bir proje olup ana hedefinde dilimizi korumanın önemi vardır. Projeye Ortaokul Müdürümüz Gülcan Değirmenci ve Sınıf Öğretmenimiz Canan Ördekçi, eTwinning kulübü öğrencileri ile birlikte katılmışlar ve etkinlikleri sürdürmüşlerdir.

Projemiz ana dilimize adanmıştır. Dil, herhangi bir milletin maddi ve manevi mirasını korumanın ve geliştirmenin en önemli ve güçlü aracıdır. Herkes ana dilini iyi bilmeli ve korumalıdır. Ana dili, kişinin manevi dünyasını zenginleştirmede, mükemmel bir eğitim almada, dünya görüşünü genişletmede ve iletişim kurmada önemli bir rol oynar.
Bu proje ile öğrencilerimize dilimizi tanıtmanın, sevmenin ve korumanın önemini öğreteceğiz. Proje boyunca öğrencilerin ödevleri tamamlayarak “medya okuryazarlığı” açısından gelişmelerini istiyoruz. Projenin ana hedeflerinden biri, XXI yüzyıl becerilerini geliştirmektir.

HEDEFLER
Dil, toplumun en değerli manevi zenginliğidir. Her milletin gelişimi, hayatı ve mücadelesi dili ile yakından bağlantılıdır. Böylece her millet tarihini, milli ve manevi değerlerini, geleneklerini gelecek nesillere dil aracılığıyla aktarır.

Proje sonunda öğrencilerde oluşturulacak beceriler.

1. Kendi dilinde akıcı konuşabilme (iletişim becerileri);
2. Ana dilde sunum hazırlama ve gösterme becerisi;
3. Medya okuryazarlığı becerileri;
4. BİT becerileri;
5. XXI yüzyıl becerileri;
6. Düşüncelerini özgürce ifade edebilme;
7. İşbirliği ve işbirliği becerileri.

BEKLENEN SONUÇLAR: Öğrenciler temel sosyal ve duygusal becerileri geliştirmeli, dilimize olan ilgilerini artırmalı ve 21. yüzyıl becerilerini geliştirmelidir. Medya okuryazarlığı konusunda gelişmeliler. İletişim becerilerinin daha da geliştirilmesi gerekiyor. Ana dillerini tanıtmaya çalışmalılar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

1