Medya Okuryazarlığı

Medya Okuryazarlığı

PROJENİN ADI: MEDYA OKURYAZARLIĞI

PROJENİN AMACI: Projemizin amacı, öğrencilerimizde okuryazar olma kültürü geliştirmektir. Öğrencilerimizin kendini gerçekleştirme, yaratıcılığını geliştirme, etik değerlere sahip olma, karmaşık sorunları anlama ve çözüm yolları üretebilen, kapsamlı bir dünya görüşüne sahip bireyler olmaları öncelikli hedefimizdir. Proje etkinliklerimiz aracılığı ile bu hedefler doğrultusunda öğrencilerimize yaratıcı ve 21.yüzyıl becerilerine sahip olabilmeleri adına yeni bakış açısı oluşturmayı, bilgiyi yorumlayan ve sorgulayan bireyler olarak kendini geliştirdiği kadar; içinde yaşadığı toplumun problemlerinin çözümüne ve ilerlemesine katkı sağlayacak bireyler olarak da yetişmelerini sağlamayı hedeflemekteyiz.

PROJENİN SINIF SEVİYESİ: 5. VE 6. SINIF
PROJE TARİHİ: 15.04.2021-30.05.2021

PROJENİN UYGULANIŞI: Nisan  ayında öğrenciler projeye kaydedilerek proje ve twinspacede tanıtımları yapılacaktır. Kişisel sunum ve tanıtımlarını hazırlayarak ilgili sayfada yayınlayacaklardır. Proje logo ve afişleri, slogan ve proje karakterleri karışık takımlar ile öğrenciler tarafından hazırlanacak ve oylanacaktır. Proje ön hazırlık ve buz kırma etkinlikleri yapılacaktır.

NİSAN AYI: ENFORMASYON- Karışık takım çalışmaları yapılacak ve detaylı etkinlik planı sayfaya yayınlanacaktır.

MAYIS AYI ETKİNLİĞİ:  DEZENFORMASYON-Karışık takım çalışmaları yapılacak ve detaylı etkinlik planı sayfaya yayınlanacaktır. Süreci yansıtan proje gazetesi karışık okul takımları ve görev dağılımı şeklinde hazırlanacak ve yayınlanacaktır.

PROJE SORUMLUSU ÖĞRETMEN: PINAR SEZEN

PROJEDEN BEKLENEN SONUÇLAR: Medya ve türleri hakkında farkındalık kazanmış olmalarını, takım çalışmalarında sorumluluk alabilme yetisi kazanmalarını, akran öğrenmesi yolu ile yeni güncel bilgiler edinmelerini, Agnotoloji, görsel okuma, siber zorbalık, yeni neslin dili, bilgi yorgunluğu hakkında farkındalık kazanmış olmalarını, takım çalışmalarında sorumluluk alabilme yetisi kazanmalarını, akran öğrenmesi yolu ile yeni güncel bilgiler edinmelerini, özgüven gelişimini beklemekteyiz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

1